Suci : Dejan Mihajlović i Ognjen Hercegovac (Brčko)

Hena Ridžal, Amina Bašić 3(1),Amna Mehinagić 3(1), Vildana Bajrić 1(1), Amina Bukvić 4, Adnana Latifović 2, Nejra Cerić, Ilma Mehanović, Nejra Šehić, Nejla Maglajkić 4, Sajra Hamurović, Sara Šehić, Jasmina Ćosić 1(1), Adna Delić, Emina Šabić 1, Naida Frkatović

HRK Grude: Martina Šumelj, Amanda Jelčić 2, Miloš Paula, Ana Nikić, Anja Boban, Teodora Petković 3, Mia Lugonjić 6, Leontina Vujić 5, Ina Džidić, Milena Vujisić, Karla Lovrić 6, Barbara Karačić, Anđela Boras 4, Gabrijela Rašić, Josipa Zubac 2 Jovana Ilić 8(6)

Trenerica: Zlata Zubac

Sedmerci: 6(6)

Isključenja : 10 min

HRK Grude je pobjedom u Zavidovićima i matematički osigurao 7.naslov prvakinja Bosne i Hercegovine!

Utakmicu u Zavidovićima su Gruđanke otvorile vodstvom 1:0 pa 3:1, ali su domaće igračice uspjele poravnati  na 3:3 u 7.minuti utakmice. To je bilo ujedno i zadnje izjednačenje na utakmici. Grudskim rukometašicama je  tih prvih 7-8 minuta trebalo da  posložile sve kockice i da krenu sa igrom koju su pripremale za ovu utakmicu. Krenule su kćeri bure u valovima pa su do 8. do 14.minute napravile 5:0 nakon čega su se malo opustile napravile par grešaka i dozvolile domaćim igračicama da se približe na -2 (6:8). Onda slijedi furiozna zadnja trećina prvog poluvremena u kojoj Gruđanke prave 7:1 i na poluvremenu ostavljaju ekipu Krivaje na 7 postignutih golova. Obrana grudske ekipe je igrala sjajno  i jednostavno nije dozvoljavala domaćem napadu da dođe do izražaja. Ono što bi prošlo kroz obranu , zaustavljala je sjajna Milena Vujisić.

Drugo poluvrijeme je nastavljeno uz održavanje prednosti grudskih rukometašica od 6-8 golova prednosti sve do 46.minute. Nakon toga ponovo Gruđanke pojačavaju tempo i  kreću u završnicu koja ih odvodi do super uvjerljive pobjede.

Cijela ekipa je odigrala odličnu utakmicu i na impresivan način osigurala povratak  naslova prvakinja BiH u Grude.

Svaka pobjeda je važna i vrijedna , ali svaka pobjeda u Zavidovićima ima posebnu težinu u prvom redu zbog gledatelja. I u ovoj utakmici je domaća ekipa imala podršku 400-njak gledatelja svih 60 minuta. Ovim putem zahvaljujemo domaćinu na fer i sportskoj igri i gledateljima na pljesku kojim su pozdravili grudske rukometašice, sedmerostruke prvakinje BiH nakon utakmice.